Przejdź do treści

Serwisowanie klimatyzacji

Waldemar Milik

Znaczenie konserwacji klimatyzacji

Znaczenie konserwacji klimatyzacji jest często traktowane jako coś, do pominięcia. Jednak nie dbając o to, aby Twój system był właściwie serwisowany, możesz doprowadzić do spadku efektywności urządzenia oraz niebezpieczeństw zarażeń wirusami lub grzybami.

Plan konserwacji klimatyzacji z EP Milik zapewni, że będziesz przestrzegać wytycznych zalecanych przez producenta. Podobnie jak w przypadku każdego sprzętu technologicznego, istnieje możliwość, że coś pójdzie nie tak, co zwykle dzieje się w najmniej nieodpowiednich momentach. W przypadku regularnych serwisów klimatyzacji, prawdopodobieństwo wystąpienia usterki jest o wiele mniejsze. Ponadto klimatyzacja w domu lub biurze pozostanie w optymalnym stanie i będzie działać znacznie oszczędniej i wydajniej.

„Nie dbając o to, aby Twój system był właściwie serwisowany, możesz doprowadzić do spadku efektywności urządzenia oraz niebezpieczeństw zarażeń wirusami lub grzybami.”

Dlaczego serwis jest taki ważny?

Klimatyzator i inne urządzenia zbiera brud i kurz nie tylko w miesiącach, w których pracuje, ale także w sposób ciągły przez cały rok. Brudny filtr powietrza czy niedrożna instalacja, mogą zwiększyć zużycie energii od 5 do 15 procent. Oznacza to, że użytkowanie kosztuje więcej! Płacenie za serwis i konserwację zapobiegawczą pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na miesięcznym rachunku, a na dłuższą metę zapewni, że Twoje urządzenia będą działałać wydajniej i skuteczniej. Ponadto czysty filtr powietrza to oddychanie powietrzem czystym bez wirusów i grzybów.

Zakres wykonywanych czynności podczas serwisu:

1.      Mycie preparatem odgrzybiającym filtrów i parownika urządzenia wewnętrznego klimatyzatora;

2.      Czyszczenie i mycie jednostki zewnętrznej i chłodnicy skraplacza;

3.      Sprawdzenie połączeń elektrycznych i parametrów pracy urządzenia;

4.      Sprawdzenie szczelności instalacji freonowej i urządzeń;

5.      Kontrola poprawności pracy urządzenia.

Należy pamiętać, że zgodnie z Ustawą z dnia 15/05/2015 r. jednostka wykonująca serwis klimatyzacji musi posiadać Certyfikat UDT, oraz personel musi posiadać Certyfikat Fgaz do obsługi i konserwacji urządzeń zawierających gazy cieplarniane. Od 2015 r. większość urządzeń klimatyzacyjnych wymaga co rocznej kontroli szczelności.

Konserwacja klimatyzacji


W EP Milik opracowaliśmy szereg planów konserwacji i serwisu klimatyzacji, które obejmują wszystkie typy systemów klimatyzacyjnych i przenośnych urządzeń. Minimalna ilość serwisów w roku to jeden serwis przed sezonem letnim. Natomiast rekomendujemy serwis urządzeń dwa razy w roku, przed sezonem letnim i zimowym. Przed sezonem letnim jest to ważne, aby upewnić się że urządzenie jest sprawne. Natomiast, po sezonie letnim, należy odpowiednio zadbać o urządzenie, tak aby mogło też posłużyć w sezonie zimowym przy ogrzewaniu powietrza.

KONTAKT

Skontaktuj się z nami!

600-898-404