Przejdź do treści

Firma EP Milik została stworzona aby zaoferować Państwu - Inwestorom najlepsze pod względem nowoczesności, jakości i wydajności urządzenia.

Rekuperacja

Nowoczesne rozwiązania z dziedziny rekuperacji/wentylacji

Rekuperacja

Wentylacja w domu jest konieczna aby dostarczyć optymalną ilość świeżego powietrza oraz usunąć zbędne zużyte już powietrze.

Nasza Firma korzysta z central wentylacyjnych z wymiennikiem obrotowym ze względu na wysoką sprawność  odzysku ciepła, pracę bez dodatkowych nagrzewnic i z możliwością odzysku wilgoci.

Wybór producentów: Enerwent i Daikin jest związany z wysoką jakością urządzeń. Innowacyjność, elastyczny zakres produkcji i stałe wprowadzanie nowych wyrobów zapewnia nam możliwość precyzyjnego doboru konkretnego urządzenia zarówno pod względem wielkości, automatyki procesów, oraz dostępu do mediów energetycznych.

Dobrze dobrany system wentylacji wplywa na odpowiedni klimat w domu i ogranicza wydatki

Podstawy dobrego klimatu w pomieszczeniu:

Czynnik zdrowotny

Powietrze w pomieszczeniach jest świeże i przefiltrowane Budynek jest zdrowy i nie spleśniały. Obrotowy wymiennik ciepła przywraca wilgoć do powietrza w pomieszczeniu w okresie zimowym, a tym samym zawsze utrzymuje wilgotność powietrza w pomieszczeniu na zdrowym poziomie zarówno dla budynku, jak i jego mieszkańców.

Komfort

Rekuperacja zapewnia odpowiednią temperaturę powietrza w pomieszczeniu uzyskuje się poprzez ogrzewanie lub chłodzenie powietrza nawiewanego do środka. Kontrolowanie poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniach umożliwia również komfortowe warunki w pomieszczeniach w czasie upalnego lata lub gdy jest bardzo wilgotno.

Efektywności energetycznej

Obrotowy wymiennik ciepła systemu rekuperacji jest niezwykle energooszczędny, nawet samodzielnie, a w połączeniu z pompą ciepła uzyskujesz niezrównane energooszczędne rozwiązanie. Wszystkie nadwyżki i odpady energii można wykorzystać, wprowadzając funkcje Aqua i EnergyBUS.
Chłodzenie obrotowego wymiennika ciepła systemu rekuperacji w nocy w okresie letnim obniża koszty chłodzenia.
Ślad węglowy i okres zwrotu inwestycji są niewielkie.

Podstawową zasadą wentylacji jest doprowadzenieświeżego powietrza do sypialni i pokoju dziennego oraz usunięcie zużytego powietrza przez kuchnię i łazienkę.

Przewaga  wentylacji mechanicznej,  nad  konwekcyjną polega na tym, że dostarczamy optymalną ilość świeżego, oczyszczonego i podgrzanego ( schłodzonego ) powietrza zużywając minimalną ilość energii.

Każdego dnia przez ludzkie płuca przepływa ponad 15 000 litrów powietrza. Odpowiada to mniej więcej pojemności cysterny. Zła jakość powietrza wewnątrz budynku może powodować zmęczenie i zwiększać ryzyko zachorowań na różne choroby narządów oddechowych.

Wentylacja – czysta satysfakcja

Prawidłowo działająca wentylacja tworzy podwaliny wygodnego życia. Wentylacja mechaniczna oznacza, że świeże, zewnętrzne powietrze wdmuchiwane jest do wnętrza budynku, a zużyte powietrze jest wyrzucane na zewnątrz.

Zostań naszym klientem

Formularz online

Wprowadziłeś sie do nowego domu, czy modernizujesz obecny?

skontaktuj się z nami o bezpłatną wycenę

Rozwiązania szyte na miarę

Możliwość kontrolowania rekuperacji online

Możesz także zarządzać systemem za pomocą smartfona. Po prostu połącz się z Wi-Fi i pobierz aplikację, aby rozpocząć tworzenie idealnego klimatu. Zarządzaj temperaturą, trybem pracy, oczyszczaniem powietrza i wentylatorami za pomocą interaktywnego termostatu. Bądź  monitoruj zużycie energii.

Klimatyzacja

Dla domu i biura
Idealne rozwiązanie do każdego zastosowania, grzania i chłodzenia.

Ogrzewanie

Ogrzej swój dom
Proponujemy rozwiązania w zależności od wielkości i dostępność mediów.

Automatyka

Dom inteligentny
Pomagamy połączyć wszystkie systemy w jedną całość, aby pracowały razem.

Rekuperacja

Optymalna ilość powietrza
Optymalna ilość świeżego i podgrzanego/schłodzonego powietrza za mniej energii.

ZDecydowany?

Skontaktuj się z nami

OBszar na którym działamy