Przejdź do treści

Zadanie

Wykonanie instalacji ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji urządzeniami dobrej jakości w niewygórowanej cenie.

Systemy:

  • Ogrzewanie;
  • Wentylacja z rekuperacją;
  • Klimatyzacja.

Rozwiązanie

Ogrzewanie

Zastosowaliśmy klasyczny zestaw – kocioł gazowy wiszący firmy Viessmann z zasobnikiem na ciepłą wodę użytkową. Dodatkowo kocioł miał za zadanie ogrzać powietrze nawiewane w centrali rekuperacyjnej do właściwej temperatury.

Automatyka kotła działa na podstawie krzywej grzewczej, to znaczy wytwarza taką temperaturę do instalacji grzewczej jaka wynika z zapotrzebowania na ciepło i temperatury zewnętrznej.

Odbiornikami w domu jest ogrzewanie podłogowe, zasobnik C.W.U. i centrala wentylacyjna.

Wentylacja z rekuperacją

Zastosowaliśmy centralę wentylacyjną z wymiennikiem obrotowym i odzyskiem wilgoci firmy Enervent. Wymiennik obrotowy pozwala na pracę centrali bez wstępnej nagrzewnicy dzięki temu zaoszczędzamy na kosztach wymiennika gruntowego i kosztach eksploatacyjnych.

Automatyka centrali poprzez adapter KNX współpracuje z automatyką budynku i może być płynnie dostosowywana do bieżących potrzeb.

Klimatyzacja

Aby zrównoważyć jakość urządzeń z kosztami zakupu i montażu zamontowaliśmy urządzenia tylko w trzech pomieszczeniach: pokoju dziennym, i dwóch sypialniach. Ze względu na estetykę i dopasowanie do wystroju wnętrz klimatyzacja pokoju dziennego została wykonana urządzeniem kanałowym Mitsubishi Electric, które udało się umieścić ponad sufitem podwieszanym i dzięki specjalnym kratkom szczelinowym efekt jest taki, że urządzeń nie widać, nie słychać, a świetnie dopasowują temperaturę i ilość świeżego powietrza stwarzają komfortowe warunki niezależnie od pogody i ilości ludzi tam przebywających.

W sypialniach zostały zamontowane piękne urządzenia ścienne.

Wszystkie urządzenia zostały włączone do systemu automatyki domowej KNX i mogą być sterowane za pomocą smartfona lub tabletu.